4 жовтня у Любліні, біля колишнього концтабору «Майндек» відкрили та вшанували пам'ятник блаженному отцю Омеляну Ковчу
Як відомо, Рада польського міста Любліна на початку 2018 року одноголосно підтримала спорудити пам'ятник українцеві Омеляну Ковчу. Над фігурою працювали скульптор Олександр Дяченко та архітекторка Марта Дяченко. Монумент, який створений за благодійні внески, поставили поблизу входу до Меморіального комплексу-музею «Майданек». Опікувався проєктом спорудження пам'ятника від ідеї до її втілення комітет із вшанування пам'яті блаженного священномученика Омеляна Ковча.

За словами почесного голови комітету з вшанування пам'яті Омеляна Ковча, Івана Васюника, над реалізацією цього проекту, від задуму до створення, пішло майже 10 років. На скульптурі польською, українською та на івриті вигравіювали фрагмент листа отця Ковча, написаного з Майданека до своєї сім'ї:

«Ми тут усі рівні: поляки, євреї, українці, росіяни, латвійці та естонці. Я єдиний священик серед них. Навіть не можу собі уявити, як тут буде без мене. Тут я бачу Бога, який є однаковий для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей. Можливо, наші церкви різні, але один і той же Великий і Всемогутній Бог веде нас усіх. Коли я відправляю богослужіння, усі моляться. Вони вмирають по-різному, а я допомагаю їм перейти цей малий міст до вічності».

Отець Омелян Ковч у роки Голокосту врятував життя сотням євреїв. Але, попри всі подвиги та вчинки, українці майже нічого не знають про блаженного отця, хоча він став важливою частиною української історії.

Дізнайтеся більше про отця Ковча та інших невідомих великих людей у книжці Ярослава Грицака «Подолати минуле: глобальна історія України». До 5 листопада діє ціна передпродажу - 450 грн, замість 550. Замовляйте, читайте та спонукайте своє оточення до ціннісних дискусій і обговорення.

На основі публікації: https://portal.lviv.ua/news/2021/10/05/u-liublini-vidkryly-pam-iatnyk-ukrainskomu-sviashchennomuchenyku-omelianu-kovchu