З усіх питань:
+38 067 131 39 48Русь була потужною середньовічною державою Східної Європи, що охоплювала сучасні терени України, Білорусі, Росії та країн Балтії — від сучасних Черкас на півдні до Ладозького озера на півночі. Вона була залучена в економічні торговельні відносини з Візантією і східними державами через Волзьку Булгарію. Річки становили основу економічного процвітання Русі, адже саме через них відбувалася торгівля. Основні руські міста стояли на Дніпрі, його притоках та рукавах: Київ — на Дніпрі, Чернігів — на Десні, Полоцьк — на Західній Двіні тощо.
На Русі карбували свої гроші (гривні, срібники та златники) і користувалися власним збірником законів «Руська правда». Його положення багато в чому були схожими з тодішніми європейськими правовими документами, зокрема «Салічною правдою» франків.
Русь залишила значну культурну й історичну спадщину, якою ми досі користуємося навіть у повсякденному житті (наприклад, гривні, які ми носимо у своїх гаманцях). До нас дійшла низка будівель домонгольського часу в різних містах: Києві, Чернігові, Переяславі, Путивлі та інших. Доторкнутися до києворуської спадщини можна також через безліч археологічних відкриттів. Чого варті тільки берестяні грамоти, новгородський водопровід чи давня пристань на Поштовій площі в Києві!
«Обиральний день» — чудовий вибір книги для осмислення з дітьми багатьох понять: риси характеру, робота або ремесло, дружба і дорослішання.
Дитина може одразу зацікавитись іменами кошенят. Їхні клички обрано невипадково. В кожному імені кошеняти проявляється якась його характерна риса (Поспішуня поспішає, Зникайло зникає, Краплинка має руду цяточку на лобі).
Схожим способом називали і людей — наприклад, за сферою їхньої діяльності: коваль, ткаля, кожум’яка, гончар. Пізніше, до речі, козаки також називали один одного за різними ознаками, зокрема і за яскравими рисами характеру: Скачистрибайло, Вернигора, Вовк тощо. І в наші часи люди нерідко дають одне одному прізвиська. Але не всі з них приємні. Розкажіть своїй дитині, що на неприємні прізвиська не потрібно озиватися, тому що люди не мають права ображати одне одного. Якщо хтось називає тебе іменем, яке тобі не подобається, ти можеш висловити незгоду і невдоволення.
Потренуйтеся відстоювати своє ім’я у грі: називайте свою дитину різними прізвиськами, серед них і не дуже приємними. Це допоможе зрозуміти, за що вашу доньку чи сина можуть дражнити у дитячому колективі. Дитина може надати два варіанти відповідей:
Можна тренуватися і в першому, і в другому форматах. Це проста, але важлива гра. По-перше, вона дає змогу сформулювати навичку відстоювати себе (відчуття свого права на незгоду і протидію). А по-друге — м’яко, в ігровій формі готує дитину до можливих неприємних комунікацій у дитячому соціуму. Почувши від ровесників «кирпатий», натренована у грі дитина вже буде мати імунітет від образ, а тому не сприйме ці слова так травматично, як могла б. До того ж, зможе дати відповідь.
Ще один момент, поданий у книжці м’яко і з турботою — це перехід кошенят від матері до людини, по суті — вихід у великий світ, відлучення від матері. Ця метафора передає тему дорослішання — момент, коли дитина відходить від мами, знаходить собі друзів, цікаві заняття, інші місця для забавок. Можна використовувати текст книги, щоб обговорити з дітьми їхній похід у дитячий садочок. Перший день у садочку — це так званий Обиральний день, коли перед дітьми розкривається новий світ, нові дозвілля і нові люди. Іноді дітям не хочеться покидати батьків і йти від них, як Краплинці. Але, як бачимо, коли вона знаходить людину, якій виявляється потрібна і цікава, то навіть вона готова спробувати залишити матір. Але обов’язково зауважте: мама-кішка обіцяє навідувати кожного зі своїх кошенят. Отже, це не розлука назавжди, а момент дорослішання, в якому, крім батьків, з’являються ще й інші інтереси, люди і заняття, які ми можемо вибирати. Єдине, що ми не можемо собі обрати — наших батьків. А тому вони завжди будуть у нашому серці, навіть якщо їх немає поруч. Символом контакту з батьками під час розлуки можуть бути певні обереги, бреслети, амулети чи іграшки. Вони будуть нагадувати про маму з татом і рідний дім — і таким способом допомагати легше пережити тимчасове розставання.
Наші менеджери обов’язково повідомлять Вам, коли дана книга знову надійде в продаж.
Продовжити покупки