Новинки Порталу

Ці книги — поштовх до розуміння тих процесів, явищ і подій, що залишили свій слід на сторінках історії.

Новинки «ПОРТАЛУ»

Ці книги — поштовх до розуміння тих процесів, явищ і подій, що залишили свій слід на сторінках історії. Деякі з них про давні часи, інші — про наше сьогодення. Будучи історично точною, кожна з цих книжок пронизана авторським баченням, має свій захопливий сюжет та психологічно адаптована для різного віку читачів.

Для дітей 7—11 років

«Крим Керіма» Наталії Смирновою з ілюстраціями Люсі Стеткович — книжка про реальні історії кримських татар та депортацію, пронизана автентичною культурою, легендами й спогадами.

Родина кримськотатарського підлітка Керіма пережила багато горя: розлуку з близькими, тяжкі втрати рідних та близьких, безпідставні звинувачення, виселення з власного дому та Батьківщини, але, незважаючи на невимовний біль, продовжувала вірити у щасливе майбутнє: «Пам’ятайте, люди! Вас багато. Бийтеся за щастя дітей ваших».

Це неймовірно щемка та життєствердна історія про силу духу, любов та віру, яка допомагає зрозуміти нам, чому так важливо у вирі сьогоднішніх подій боротися за щасливе майбутнє.

Для дітей 11—16 років

«Почути “Асканію-Нову”» Аліса Гаврильченко з ілюстраціями Поліни Дорошенко розповідає про захопливі пригоди Стефи — доньки вченого, професора зоології, посеред унікальної флори й фауни біосферного заповідника на складному історичному тлі початку XX-го століття.

У степах півдня України дівчинці доведеться знайти спільну мову з дикими тваринами, боротися з бандами розбійників та віднайти свою внутрішню свободу, а її батькові разом з іншими вченими — з рушницями в руках устати на захист “Асканії-Нової” проти комуністів і браконьєрів.

Для дітей 11—16 років

«Пси, які приручають людей» Олени Максименко з ілюстраціями Сері/граф — підлітковий роман про сучасних українських дітей з прифронтової зони.
Рудоволоса шибайголова Мирослава — звичайна дівчинка з маленького містечка на сході України. Вона ходить до школи, тусить з друзями, лазить по деревах, парканах і заброшках, бореться з власними почуттями і страхами. Коли раптом зовсім поруч починається війна, що докорінно змінює звичне життя.

Перші обстріли, досвід переселення, уроки домедичної допомоги — таким виявляється тло для дорослішання Мирослави та її друзів. У цей навчальний рік їм доведеться більше дізнатись про толерантність (зокрема до переселенців), сутність посттравматичного синдрому та психологічну реабілітацію дітей, що стали вимушеними свідками війни.

Для молоді 16+ та дорослих

«АР-НУВО. Стилі українського мистецтва ХХ-го століття» Ірини Магдиш з дизайном Олени Старанчук та Олега Грищенка — видання про період, який спровокував цілий вибух нових стилів у світовому мистецтві, та рідкісні зображення творів українського ар-нуво з обласних музеїв.

На сторінках «АР-НУВО» можна милуватись химерними маскаронами, мерехтливими вітражами, рослинними орнаментами та слідкувати за драматичними перепитіями життя визначних українських митців.

Ця книга для нас особлива, адже вона започатковує серію з п’яти книжок, присвячених стилям мистецтва ХХ-го століття в Україні.

Для молоді 16+ та дорослих

«Мазепа. Право на шаблю» Віра Курико-Агієнко з ілюстраціями Олега Грищенко.

Про суперечливого гетьмана ще за часів його життя і до наших днів написано багато і різного, то ж треба мати певну сміливість написати новий життєпис цієї історичної постаті так, щоб не впасти в спокусу зайняти однобоку позицію. І Вірі Курико це вдалося!

Запрошуємо і вас пройти історичним шляхом Мазепи, спробувати зрозуміти його вибори і вчинки, і, можливо, подумати – а як би на його місці вчинили ви.

Залишити відповідь