Набір пригодницьких підліткових романів, які допомагають дітям зрозуміти та переосмислити свій життєвий досвід через призму історичного контексту.
Сет складається з книжок: Аліса Гаврильченко «Почути "Асканію-Нову"», Петро Яценко «Союз Радянських Речей», Олена Максименко «Пси, які приручають людей».
Аліса Гаврильченко «Почути "Асканію-Нову"» Наприкінці ХІХ століття барон Фальц-Фейн заснував на півдні України заповідник «Асканія-Нова». Невдовзі настали буремні часи: зміни влади, розгул банд у степах, непевність. Саме тоді дівчинка Стефа вирушає в Асканію разом із батьком-біологом — і опиняється у вирі подій. Ця книжка — про захопливі пригоди посеред унікальної флори й фауни на складному історичному тлі. Та насамперед — про зближення з природою, пізнання себе й рідних і про те, як із неприйняття народжується віддана дружба.
Петро Яценко «Союз Радянських Речей» Що сучасні підлітки знають про пізньорадянське дитинство своїх батьків? Переважно нічого. Тоді все було таким інакшим і навіть моторошним: очікування на ядерну війну, пропаганда, дефіцит, дивні побутові предмети. Однак по бабусиних антресолях досі зберігаються купи радянських речей, а речі чудово оповідають історії. Як і батьки — якщо гарненько розпитати. Вирушаймо в історичний квест разом із героєм книжки.
Олена Максименко «Пси, які приручають людей» Бути підлітками непросто. А бути підлітками в прифронтовому містечку на українському Сході року 2014-го… дуже-дуже непросто, але й цікаво! До одвічних викликів дружби і закоханості, ревнощів і внутрішніх страхів, самовираження і шкільних проблем додаються нові. Прийняти однокласника-переселенця, опанувати домедичну допомогу, пересидіти обстріл у підвалі, побачити смерть, урятувати життя. Відстоювати свою історію і свої цінності.